موضوعات
Category
روزانه
Daily
آرشيو
archive
جستجو در سایت
Search
کتب شیعی
ShiaBooks
 • .:: دانلود کتب شیعی ::.
  کد لوگوی ما
 • نویسندگان
  Authors
  صوت پیشنهادی ما
  بزرگ جلوه كردن گناه!
  کتاب پیشنهادی ما
  .:: دانلود کتاب مصباح الهدی در نگرش و روش عرفانی اهل محبت و ولاء ::.
  آمار سایت
  Shiabooks.ir  تاریخ ارسال : 18 September, 2014   |  شماره پست : 919  |  بازدید :  |   نویسنده : عبید فرار
  قـال یـا بـنـى لا یکن الدیک اکیس منک و اکثر محافظه على الصـلواه الا تـراه عند کل صلوة یوذن لها و بالاسحار یعلن بصوته و انت نائم.
  لقـمـان فـرمود: اى پسرم خروس از تو زیرک تر نباشد و بـیـشتر از تو حفظ اوقات نماز را نکند! آیا او را نمى بینى هـنـگـام هـر نـمـاز بـراى نـمـاز اعلان مى کند و در سحرها با صداى بلند اعلان مى کند و تو در خوابى.
  اى پـسـرم کـسى که مالک زبانش نباشد پشیمان مى شود. و کـسى که زیاد مجادله کند دشنام داده مى شود. و کسى که در جـاهاى بد و نا مناسب داخل شود مورد تهمت قرار مى گیرد. و کـسـى کـه بـا رفیق بد و ناصالح رفاقت و دوستى کند از آفـات سـالم نـمـى مـانـد. و کـسـى کـه بـا عـلمـاء مجالست و همنشینى کند نفع مى برد.
  یا بنى لا توخر التوبه فان الموت یاءتى بغته.
  اى پـسـرم تـوبـه را بـه عـقـب نـینداز که مرگ ناگهان مى رسد.
  یـا بـنـى اجـعـل غـناک فى قلبک و اذا افتقرت فلا تحدث النـاس بـفـقـرک فـتـهـون عـلیـهـم و لکـن اسئل الله من فضله .
  اى پـسـرم بـى نـیازى و غناى خود را در قلب خود قرار ده و اگـر زمـانـى فقیر شدى براى مردم از فقر خود چیزى نگو که سبب مى شود در نظر آنها بى اعتبار و سبک شوى ولیکن از فـضـل بـى پـایـان الهـى سـؤ ال کن و بخواه تا به تو مرحمت فرماید.
   
   
   
   

  برگرفته از:

  کتاب ترجمه ارشاد القلوب دیلمی

   

   

  جهت تعجیل در فرج: 

   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

   

  یـا بـنـى کـذب مـن یقول الشر یقطع بالشر الاترى ان النـار لا تـطـفـى بـالنـار و لکـن بـالماء و کذلک الشر لا یقطع الا بالخیر.
  اى پسرم دروغ گفته آن کس که مى گوید شر را با شر مى توان قطع کرد. آیا نمى بینى آتش را آتش خاموش نمى کند ولیکن آب است که آتش را خاموش مى کند. و همچنین شر قطع نمى شود مگر با خیر و خوبى .
  یـا بـنى لا تشمت بالمصائب و لا تعیر المبتلى و لا تمنع المعروف فانه ذخیره لک فى الدنیا و الاخره.
  اى پسرم به شخص مصیبت زده شماتت مکن ! و شخص مبتلا را سرزنش ‍ و ملامت مکن . و از معروف و خوبى ها جلوگیرى نکن و آن را انجام بده که آن ذخیره است براى تو در دنیا و آخرت .
  یـا بـنـى ثـلثـه تـجـب مـداراتـهم المریض و السلطان و المراة و کن قنعا تعیش غنیا و کن متقیا تکن عزیزا.
  اى پسرم مداراى با سه کس واجب است: مریض، سلطان و زن. و قـنـاعـت کـن تا بى نیاز زندگى کنى و احتیاج به کسى پیدا نکنى . و تقوى داشته باش ‍ تا عزیز باشى.
  یـا بـنـى انـک من حین سقطت من بطن امک استدبرت الدنیا و اسـتـقـبلت الاخره و انت فى کل یوم الى ما استقبلت اقرب منک الى مـا استدبرت فتزود لدار انت مستقبلها و علیک بالتقوى فانه اربح التجارات.
  اى پـسـرم بـه درسـتـى کـه تـو از وقـتـى کـه از شکم مادر افـتـادى پـشت به دنیا و رو به آخرت نموده اى و تو در هر روز بـه سـوى آنـکـه رو کرده اى پس توشه بردار براى خـانـه اى کـه تو به سوى آن مى روى . و بر تو باد به تقوى که آن پر نفع ترین تجارت است.
  و اذا احدثت ذنبا فاتبعه بالاستغفار و الندم و العزم على ترک العود لمثله.
  و هـنـگـامـى کـه گـنـاهـى از تـو سـر زد دنـبـال آن از خـداى متعال طلب مغفرت بنما و از انجام آن گناه پـشـیـمان شو و تصمیم بگیر که هرگز به آن گناه عود و بازگشت نکنى.

   

  جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید !

  .

  درباره نویسنده


  126 عبید فرار  مقاله در شیعه بوک نوشته است.  » ارسال نظرات

  نام و نام خانوادگي (لازم)

  آدرس ايميل (نمايش داده نمي شود) (لازم)

  آدرس سايت