موضوعات
Category
روزانه
Daily
آرشيو
archive
جستجو در سایت
Search
کتب شیعی
ShiaBooks
 • .:: دانلود کتب شیعی ::.
  کد لوگوی ما
 • نویسندگان
  Authors
  صوت پیشنهادی ما
  بزرگ جلوه كردن گناه!
  کتاب پیشنهادی ما
  .:: دانلود کتاب مصباح الهدی در نگرش و روش عرفانی اهل محبت و ولاء ::.
  آمار سایت
  Shiabooks.ir  تاریخ ارسال : 31 December, 2014   |  شماره پست : 1254  |  بازدید :  |   نویسنده : عبید فرار

  جابر جعفى از امام باقر (عليه السلام) از جابر بن عبد اللّه انصارى روايت كند كه گفت:
  رسول خدا (صلي الله عليه و آْله) فرمود: جبرئيل (عليه السلام) بر من نازل شد و گفت: خداوند تو را امر مى كند كه در ميان يارانت به خطابه برخيزى و فضيلت و برترى علىّ بن ابى طالب (عليه السلام) را بيان كنى تا حاضران اين مطلب را از تو به آيندگان برسانند، و به تمام فرشتگان دستور داده كه به سخنان تو گوش فرا دهند، و اى محمّد خداوند به تو وحى مى فرستد كه هر كس در امر او با تو مخالفت كند در آتش ‍ دوزخ خواهد بود، و هر كس از تو فرمان برد بهشت از آن اوست. پس پيامبر(صلي الله عليه و آْله) بجارچى دستور داد تا صدا زد: همگى جمع شويد، پس مردم گرد آمدند، و حضرت بيرون شد تا بر منبر برآمد، و نخستين كلامش اين بود:

   

   جهت مطالعه ادامه کلیک رنجه بفرمایید…

   

   

   

  برگرفته از:

  کتاب ترجمه امالی شیخ مفید(ره)

   

   

  جهت تعجیل در فرج: 

   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم


  اعوذ باللّه من الشيّطان الرّجيم، بسم اللّه الرّحمن الرّحيم. سپس ‍ فرمود:
  (اى مردم، من مژده دهنده، و بيم رساننده، و پيامبر امّى هستم، من از جانب خداوند- جلّ اسمه – رساننده پيامى هستم در باره مردى كه گوشت او از گوشت من، و خون او از خون من است، و او گنجينه علم من است، و همو كسى است كه خداوند او را از ميان اين امّت انتخاب كرده، و برگزيده، و هدايت نموده، و دوستش داشته است. و من و او را (از يك سرشت) آفريده، و مرا به رسالت، و او را به تبليغ از جانب من برترى داده است، و مرا شهر علم و او را دروازه آن قرار داده است، و مرا گنجور علم و كسى كه احكام از وى دريافت مى شود قرار داده ، و او را مخصوص به مقام وصايت گردانيده ، و امر او را آشكار ساخته، و از دشمنى با او بيم داده، و هر كس را كه دوست او باشد بخود نزديك ساخته، و شيعيان او را آمرزيده، و تمامى مردم را به فرمانبرى او فرمان داده است.
  و خدا- عزّ و جلّ- مى فرمايد: هر كس او را دشمن بدارد مرا دشمن داشته، و هر كس او را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر كس او را دشنام دهد مرا دشنام داده، و هر كس با او مخالفت ورزد با من مخالفت ورزيده، و هر كس او را نافرمانى كند مرا نافرمانى نموده، و هر كس او را بيازارد مرا آزرده، و هر كس بدو كينه ورزد بمن كينه ورزيده، و هر كس وى را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر كس قصد آزارش كند مرا قصد كرده، و هر كس با او نيرنگ بازد با من نيرنگ باخته، و هر كس او را يارى رساند مرا يارى رسانده است.
  اى مردم، نسبت به آنچه كه خداوند شما را دستور فرموده گوش فرا دهيد، و از وى اطاعت كنيد، كه من شما را بيم مى دهم از عذاب خدا (در آن روزى كه هر نفسى هر كار خوب يا بدى كرده حاضر مى بيند، و دوست مى دارد كه كاش بين او و آن اعمال فاصله بسيار دورى بود، و خداوند شما را نسبت به خود هشدار ميدهد). سپس دست امير المؤمنين (عليه السلام) را گرفت و فرمود: اى گروه مردم، اين شخص صاحب اختيار مؤمنان، و حجّت خدا و بر تمام آفريدگان، و جهادكننده با كافران است، خداوندا! من (پيام تو را) رساندم، و اينان بندگان تواند، و تو بر اصلاح آنان توانائى، پس برحمت خود ايشان را به صلاح آراى مهربانترين مهربانان. از خدا متعال براى خودم و شما آمرزش مي طلبم).
  سپس از منبر فرود آمد. جبرئيل (عليه السلام) آمد و گفت: اى محمّد، خدا- عزّ و جلّ- بتو سلام مى رساند و مى فرمايد: خداوند از اين تبليغ تو پاداش خيرت دهد، راستى كه پيامهاى پروردگارت را رساندى، و براى امّت خود خيرخواهى نمودى، و مؤمنان را خرسند ساخته، و بينى كافران را بخاك ماليدى؛ اى محمّد همانا پسر عموى تو مورد آزمايش قرار مى گيرد و ديگران نيز بواسطه او آزمايش مى شوند؛ اى محمّد، در تمام لحظات عمر خود بگو: (سپاس از آن پروردگار عالميان است، و آنان كه ستم كرده اند بزودى خواهند دانست كه بكدامين سرانجامى دچار خواهند شد). (شعراء: 227)

   

  جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید !

  .

  درباره نویسنده


  126 عبید فرار  مقاله در شیعه بوک نوشته است.  » ارسال نظرات

  نام و نام خانوادگي (لازم)

  آدرس ايميل (نمايش داده نمي شود) (لازم)

  آدرس سايت