موضوعات
Category
روزانه
Daily
آرشيو
archive
جستجو در سایت
Search
کتب شیعی
ShiaBooks
 • .:: دانلود کتب شیعی ::.
  کد لوگوی ما
 • نویسندگان
  Authors
  صوت پیشنهادی ما
  بزرگ جلوه كردن گناه!
  کتاب پیشنهادی ما
  .:: دانلود کتاب مصباح الهدی در نگرش و روش عرفانی اهل محبت و ولاء ::.
  آمار سایت
  Shiabooks.ir  تاریخ ارسال : ۱۰ دی, ۱۳۹۳   |  شماره پست : 1254  |  بازدید : 58 views  |   نویسنده : عبید فرار

  جابر جعفى از امام باقر (علیه السلام) از جابر بن عبد اللّه انصارى روایت کند که گفت:
  رسول خدا (صلی الله علیه و آْله) فرمود: جبرئیل (علیه السلام) بر من نازل شد و گفت: خداوند تو را امر مى کند که در میان یارانت به خطابه برخیزى و فضیلت و برترى علىّ بن ابى طالب (علیه السلام) را بیان کنى تا حاضران این مطلب را از تو به آیندگان برسانند، و به تمام فرشتگان دستور داده که به سخنان تو گوش فرا دهند، و اى محمّد خداوند به تو وحى مى فرستد که هر کس در امر او با تو مخالفت کند در آتش ‍ دوزخ خواهد بود، و هر کس از تو فرمان برد بهشت از آن اوست. پس پیامبر(صلی الله علیه و آْله) بجارچى دستور داد تا صدا زد: همگى جمع شوید، پس مردم گرد آمدند، و حضرت بیرون شد تا بر منبر برآمد، و نخستین کلامش این بود:

   

   جهت مطالعه ادامه کلیک رنجه بفرمایید…

   

   

   

  برگرفته از:

  کتاب ترجمه امالی شیخ مفید(ره)

   

   

  جهت تعجیل در فرج: 

   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم


  اعوذ باللّه من الشیّطان الرّجیم، بسم اللّه الرّحمن الرّحیم. سپس ‍ فرمود:
  (اى مردم، من مژده دهنده، و بیم رساننده، و پیامبر امّى هستم، من از جانب خداوند- جلّ اسمه – رساننده پیامى هستم در باره مردى که گوشت او از گوشت من، و خون او از خون من است، و او گنجینه علم من است، و همو کسى است که خداوند او را از میان این امّت انتخاب کرده، و برگزیده، و هدایت نموده، و دوستش داشته است. و من و او را (از یک سرشت) آفریده، و مرا به رسالت، و او را به تبلیغ از جانب من برترى داده است، و مرا شهر علم و او را دروازه آن قرار داده است، و مرا گنجور علم و کسى که احکام از وى دریافت مى شود قرار داده ، و او را مخصوص به مقام وصایت گردانیده ، و امر او را آشکار ساخته، و از دشمنى با او بیم داده، و هر کس را که دوست او باشد بخود نزدیک ساخته، و شیعیان او را آمرزیده، و تمامى مردم را به فرمانبرى او فرمان داده است.
  و خدا- عزّ و جلّ- مى فرماید: هر کس او را دشمن بدارد مرا دشمن داشته، و هر کس او را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر کس او را دشنام دهد مرا دشنام داده، و هر کس با او مخالفت ورزد با من مخالفت ورزیده، و هر کس او را نافرمانى کند مرا نافرمانى نموده، و هر کس او را بیازارد مرا آزرده، و هر کس بدو کینه ورزد بمن کینه ورزیده، و هر کس وى را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر کس قصد آزارش کند مرا قصد کرده، و هر کس با او نیرنگ بازد با من نیرنگ باخته، و هر کس او را یارى رساند مرا یارى رسانده است.
  اى مردم، نسبت به آنچه که خداوند شما را دستور فرموده گوش فرا دهید، و از وى اطاعت کنید، که من شما را بیم مى دهم از عذاب خدا (در آن روزى که هر نفسى هر کار خوب یا بدى کرده حاضر مى بیند، و دوست مى دارد که کاش بین او و آن اعمال فاصله بسیار دورى بود، و خداوند شما را نسبت به خود هشدار میدهد). سپس دست امیر المؤمنین (علیه السلام) را گرفت و فرمود: اى گروه مردم، این شخص صاحب اختیار مؤمنان، و حجّت خدا و بر تمام آفریدگان، و جهادکننده با کافران است، خداوندا! من (پیام تو را) رساندم، و اینان بندگان تواند، و تو بر اصلاح آنان توانائى، پس برحمت خود ایشان را به صلاح آراى مهربانترین مهربانان. از خدا متعال براى خودم و شما آمرزش می طلبم).
  سپس از منبر فرود آمد. جبرئیل (علیه السلام) آمد و گفت: اى محمّد، خدا- عزّ و جلّ- بتو سلام مى رساند و مى فرماید: خداوند از این تبلیغ تو پاداش خیرت دهد، راستى که پیامهاى پروردگارت را رساندى، و براى امّت خود خیرخواهى نمودى، و مؤمنان را خرسند ساخته، و بینى کافران را بخاک مالیدى؛ اى محمّد همانا پسر عموى تو مورد آزمایش قرار مى گیرد و دیگران نیز بواسطه او آزمایش مى شوند؛ اى محمّد، در تمام لحظات عمر خود بگو: (سپاس از آن پروردگار عالمیان است، و آنان که ستم کرده اند بزودى خواهند دانست که بکدامین سرانجامى دچار خواهند شد). (شعراء: ۲۲۷)

   

  جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید !

  .

  درباره نویسنده


  126 عبید فرار  مقاله در شیعه بوک نوشته است.  » ارسال نظرات

  نام و نام خانوادگي (لازم)

  آدرس ايميل (نمايش داده نمي شود) (لازم)

  آدرس سايت